Systém turnaje

SOBOTA

– základní část – 16 týmů – 4 skupiny po 4

 • AM, BM, CM, DM – 3 zápasy ve skupině pro každý tým

– po skončení skupinové části předkolo

 • systém – např. 1AM – 4BM, 1CM – 4DM, 2AM – 3BM….. (8 zápasů) 
 • vítězové z těchto 8 zápasů postupují do nědělních bojů do 2 zlatých skupin po 4 a poražení pokračují ve 2 stříbrných skupinách po 4

 

NEDĚLE

Zlaté skupiny bojují o 1. a 2. místo v turnaji ( 2 skupiny po 4 – ZMA, ZMB ) – 3 zápasy ve skupině pro každý tým

 • po skončení zlatých skupin následují zápasy play-off 
 • např. 1ZMA –  4ZMB, 1ZMB – 4ZMA….. systémem čtvrtfinále, semifinále, finále. Zápasy o umístění se nehrají, kdo v play-off vypadne, končí.

 

Stříbrné skupiny hrají o 3.místo v turnaji (8 týmů co prohrálo sobotní předkolo, 2 skupiny po 4 SMA a SMB) – 3 zápasy ve skupině pro každý tým

 • po dohrání stříbrných skupin se bude hrát jen zápas o 3. místo – vítěz SMA vs. vítěz SMB, týmy ze stříbrných skupin na 2-4 místě v turnaji končí.

 

O pořadí v tabulce rozhodují body, vzájemný zápas, skóre a minitabulka. V případě rovnosti všech kritérií rozhodnou 3 nájezdy!!!

SOBOTA

– základní část – 8 týmů – 2 skupiny po 4

 • AŽ a BŽ

– po skončení skupinové části následuje předkolo

 • 1AŽ – 4BŽ, 2AŽ – 3BŽ, 3AŽ – 2BŽ, 4AŽ – 1BŽ
 • vítězky hrají v neděli ve zlaté skupině, poražené ve stříbrné skupině

každý tým odehraje v sobotu 4 zápasy

NEDĚLE

– boje o 1 a 2. místo budou probíhat ve zlaté skupině ZŽ. Družstva odehrají zápasy ve skupině každý s každým.

– následuje play-off :

 • 1ZŽ – 4ZŽ, 2ZŽ – 3ZŽ
 • vítězové budou hrát finále a poražení v turnaji končí v semifinále.

– o 3. místo se bude v neděli hrát ve stříbrné skupině SŽ (poražení ze sobotního předkola) – 3 zápasy ve skupině pro každý tým. Vítěz skupiny SŽ získává třetí místo.

 

O pořadí v tabulce rozhodují body, vzájemný zápas, skóre a minitabulka. V případě rovnosti všech kritérií rozhodnou 3 nájezdy!!!

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:
Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 2×8 minut superhrubý čas. V zápasech předkola a play-off 2×10 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V playoff 1 time-out za zápas pro každý tým. Čas vyloučení 1 minuta, v případě 5-ti minutového vyloučení je čas vyloučení 3 minuty. Červené karty: ČK1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání. ČK2 znamená automaticky stop na následující utkání, a udělení ČK3 vede k vyloučení hráče z celého turnaje.

Maximální čekací doba je 5 minut. Poté následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se nedostavil k utkání. V případě dvou kontumací v důsledku opožděného nástupu k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.

Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.

Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 21×10 na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.

 

Šéfové turnaje – Jakub Gremmel, Milan Veselý, Jan Komínek

PROTESTY – Případný protest musí být předán v písemné formě Jury turnaje nebo vedoucímu hřiště (zavolá zapisovatelský stolek) nejpozději do 15 minut po skončení utkání. Poplatek za podání protestu je 500 Kč. V případě zamítnutí protestu poplatek propadá. Rozhodnutí Jury turnaje je konečné.

HRÁČ NEBO HRÁČKA SMÍ SMÍ K UTKÁNÍ NASTOUPIT POUZE S PLATNÝM TURNAJOVÝM NÁRAMKEM !!!

HRÁČ NEBO HRÁČKA SMÍ NA TURNAJI NASTOUPIT POUZE ZA JEDNO DRUŽSTVO !!! V PŘÍPADĚ PORUŠENÍ TOHOTO PRAVIDLA, SE KONTUMUJÍ ZÁPASY VŠECH DRUŽSTEV, ZA KTERÉ HRÁČ ČI HRÁČKA NASTOUPILA